nbtlife berliv

berliv, Türkiye’nin ilk ve tek lipozomal teknolojiye sahip berberis vulgaris (berberin veya kadın tuzluğu) ve silybin (deve dikeni ekstresi)+ fosfatidilkolin kampleks içeren bitkisel ürünüdür. Uzun yıllardır özellikle uzak doğu tıbbında kullanılan berberis vulgaris ve silybin’e geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen lipozomal teknoloji ve fosfatidilkolin eşlik eder. Bu özellikleri ile berliv, benzersiz bir bitkisel destektir.

İçerik

  • İçindekiler: Lipozomal Kadın Tuzluğu (Berberis vulgaris), Fosfotidilkolin (Lesitin), Deve Dikeni (Silybum marianum) Yardımcı bileşenler: Bitkisel Bazlı Kapsül (HPMC) (Hidroksi Propil Metil Selüloz)
  • Kapsül Adedi: 60 Kapsül
  • Hammadde Menşei: İtalya Kapsül

Kullanım

  • Günde 2 kez 1 kapsül olarak bir miktar su ile alınabilir. Bu takviye edici gıda 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

Berberis Vulgaris; kırmızı meyveler yetiştiren bir çalıdır. Bir antioksidan görevi gören ve diyabet gibi durumların yönetilmesine yardımcı olabilecek, özellikle berberin gibi çeşitli faydalı bileşikler içerirler (1) Son derece besleyicidir (2). Hücresel hasara karşı korunmaya yardımcı olur (2) Bir antioksidan olan mükemmel bir C vitamini kaynağıdır (2). Kan şekeri ve kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olur (3). Enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur (3). Anti enflamatuar etkiler gösterebilir (3). Tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur (4). Kalp rahatsızlıklarının önlenmesine destek olur (5). Karaciğerin korunmasına destek olur (6). Kilo vermeye yardımcı olur (7). Kronik enflamasyonun baskılanmasına destek olur (8). Mitokondrinin onarılmasına destek olur (9). silybin-fosfatidilkolin kompleksi; silybin, süt devedikeni ( Silybum marianum ) özünde bulunan Silimarin kompleksinin en önemli biyolojik aktiviteye sahip maddesidir. Silimarinin %50 ila %70 ini temsil eder (10). Silybin 2000 yılı aşkın bir süredir hepatit, siroz ve sarılık gibi karaciğer hastalıklarının tedavisinde tek bir bitki bileşiği olarak ve kimyasal ve çevresel toksinlerden zehirlenmeye karşı bir çare olarak kullanılmaktadır (11). Karaciğer hücrelerini oksidatif strese karşı korumaya, Karaciğer detoksuna, Normal karaciğer fonksiyonunun korunmasına, sindirim ve vücut temizliğini desteklemeye yardımcı olur (12-13-14) Ancak; Silybin zayıf bir bağırsak emilimine ve düşük biyoyararlanıma sahiptir. Burada devreye fosfatidilkolin girer; Silybin-fosfatidilkolin kompleks (SFK). SFK (silybin ve fosfatidilkolinin birlikte kullanımı) silybin için üstün bir emilim ve biyoyararlanım sağlamaktadır (15). Lipozomal teknoloji; Lipozomlar,etken maddelerin hedef doku ve hücrelere maksimum düzeyde ulaşması için geliştirilmiş eşsiz fosfolipid küreciklerdir. Lipozomal teknoloji ile aktif bileşenlerin sindirim sistemi ve kanda kendilerini etkisizleştiren faktörlere karşı korunması sağlanarak biyoyararlanımları ve hücre içi alımları artırılır. Lipozomal diyet takviyeleri ile vücudun hasar görmüş fosfolipitlerinin yenileriyle değiştirilmesi sağlanır, bu da hücre zarlarının sağlığını iyileştirir. Taşıdıkları vitaminlerin ve aktif bileşenlerin emilimini ve biyoyararlanımını arttırırlar. Jelatinler, kaplamalar, bağlayıcılar, dolgu maddeleri, şekerler, renklendiriciler ve tatlandırıcılar gibi katkı maddeleri kullanılmaz. Vücutla biyolojik olarak uyumludurlar ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilirler. Bu yöntem tamamen sağlıklı doğal bileşenleri hücreye ulaştırması, biyoyararlanımı ve dolayısıyla aktif bileşenlerin etkisini çok fazla artırması nedeniyle geleceğin teknolojisi olarak adlandırılmaktadır.

Bileşen Adı Miktar/1 Kapsül Miktar/2 Kapsül %BRD *
Kadın Tuzluğu Ekstresi (Berberis Vulgaris) 600 mg 1200 mg ...
Fosfotidilkolin (Lesitin) 46 mg 96 mg ...
Deve Dikeni Ekstresi (Silybum Marianum) 32 mg 64 mg ...

 

%BRD *: Beslenme Referans Değeri

YUKARI