nbtlife betacat's

betacat’s, bağışıklık sisteminin desteklenmesi için seçilmiş, sağlık yararları klinik çalışmalarla kanıtlanmış 7 farklı vitamin, mineral ve botaniklerden oluşmaktadır. Bu içerikteki etken maddeler tek başlarına yüksek etkinliğe sahip olmakla birlikte, birbirleriyle de sinerji halindedir. betacat’s Beta Glukan, Cat’s Claw (kedi pençesi), C Vitamini, D Vitamini, Selenyum, Çinko ve Bakır ile eşsiz bir içeriğe sahiptir.

İçerik

  • İçindekiler: Beta Glukan (Beta 1,3 -1,6 D Glukan), Cast’s Claw (Kedi Pençesi), C Vitamini (L-askorbik asit), D3 Vitamini (Kolekalsiferol), Çinko (Mono L-Metionin), Bakır (Bakır Glukonat), Selenyum (L-Selenometionin)
  • Kapsül Adedi: 30/60 Kapsül
  • Hammadde Menşei: Türkiye Kapsül

Kullanım

  • Günde 2 kez 1 kapsül olarak bir miktar su ile alınabilir. Bu takviye edici gıda 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

Beta-glukan, konakçı bağışıklık sistemini desteklemek ve istilacı patojenlere karşı direnci arttırmak için yararlı bir araçtır. Cat’s Claw (Kedi pençesi), ateş, yorgunluk, kas ve eklem ağrıları ve kronik inflamatuar durumların tedavisinde antienflamatuar ve bağışıklık düzenleyici etkileri için kullanılan Uncaria tomentosa asma kabuğundan elde edilen bitkisel bir destektir. C vitamini, hem doğal hem de uyarlanabilir bağışıklık sisteminin çeşitli hücresel işlevlerini destekleyerek bağışıklık savunmasına katkıda bulunur. C vitamini takviyesi, solunum ve sistemik enfeksiyonlarının önlenmesine destek olur. D vitamini, çeşitli mikrobiyal türlerin daha iyi temizlenmesine izin verirken aşırı ve dolayısıyla toksik sitokin tepkilerini aşağı doğru düzenleyerek viral solunum yolu enfeksiyonu ortamlarında önemli immüno-düzenleyici işlevlere katkıda bulunabilir. Düşük selenyum durumu, artan mortalite (ölüm hızı) riski, zayıf bağışıklık fonksiyonu ve bilişsel düşüş ile ilişkilendirilmiştir. Daha yüksek selenyum durumu veya selenyum takviyesinin antiviral etkileri vardır. Çinko (Zn) ve Bakır (Cu), optimal doğuştan gelen bağışıklık fonksiyonu için gereklidir ve her iki metaldeki beslenme eksikliği, bakteriyel enfeksiyona karşı artan duyarlılığa neden olur.

Bileşen Adı Miktar/1 Kapsül Miktar/2 Kapsül %BRD*

Beta Glukan (Beta 1,3 -1,6 D Glukan)

50 mg 100 mg -

Cat’s Claw (Kedi Pençesi)

250 mg 500 mg -

C Vitamini (L-askorbik asit)

500 mg 1000 mg %1250

D3 Vitamini (Kolekalsiferol)

12,5 µg (500 IU) 25 µg (1000 IU) %500

Çinko (Mono L-Metionin)

7,5 mg 15 mg %150

Bakır (Bakır Glukonat)

750 µg 1500 µg %150

Selenyum (L-Selenometionin)

55 µg 110 µg %200

%BRD *: Beslenme Referans Değeri

YUKARI