duobalance bv

Güvenliği EFSA ve FDA tarafından onaylanmış, Amerika ve Kanada probiyotik kılavuzlarında yer alan iki özel canlı probiyotik bakteri suş'u içermektedir. Her bir kapsülde miktar olarak 2,5*10⁹ Lactobacillus Reuteri RC-14 ve 2,5*10⁹ Lactobacillus Rhamnosus GR-1 canlı bakteri suşları mevcuttur. Her iki suş'un, birçok insanda ve in-vitro çalışmada oral alımlarının ardından vajinal kanalı kolonize ettiği kanıtlanmıştır.

İçerik

  • İçindekiler: Lactobacillus reuteri RC-14 2,5x10⁹ kob*/kapsül
  • Lactobacillus rhamnosus GR-1 2,5x10⁹ kob*/kapsül
  • Toplam mikroorganizma sayısı 5x10⁹ kob*/kapsül
  • *kob (cfu): Koloni oluşturan birim.
  • Kapsül Adedi: 14 Kapsül
  • Hammadde Menşei: Danimarka

Kullanım

  • Günde 1 kez 1 kapsül bir miktar su ile alınabilir.
  • Bu takviye edici gıda 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

Kadın anatomisi gereği vajinanın anüse olan yakınlığına bağlı olarak, kadınlarda zararlı bakterilerin gastrointestinal yoldan ürogenital sisteme geçmesi ve erkeklerde olduğundan daha büyük sorunlara yol açması normaldir. Sağlıklı bir vajinanın florası, bağırsak florasından farklı bakteri suşlarından oluşur ve bu nedenle bir probiyotik seçerken ayrıca düşünülmelidir. Vajinayı kaplayıp kolonileştirmek için gastrointestinal yoldan sağ kurtulabilen Lactobacilli’nin spesifik suşlarına bakılmıştır. Çalışma, “L. Rhamnosus GR-1 ve L. Reuteri RC-14’ün oral yoldan alınsa bile vajina ortamına ulaşabildiğini” göstermiştir. (Instituto di Microbiologia, Facolta di Agraria ‘Utilisation of the Intestinal Tract as a delivery system for Urogenital Probiotics’, 2004, J Clin Gastroenterol, p38) duobalance bv katkı maddesi içermeyen ve temiz etiket sertifikasına sahip dünyanın lider kapsül üreticilerinden Capsugel firmasının patentli ürünü olan Vcaps kapsüller ile sunulmaktadır. Bu kapsüller tamamen bitkisel olup, vejetaryen ve vegan kullanıma uygundur.

Etken Bileşen Adı *1 Kapsüldeki Canlı Mikroorganizma Sayısı (Kob/317mg)
Lactobacillus reuteri RC-14 2,5x10⁹ kob*/kapsül
Lactobacillus rhamnosus GR-1 2,5x10⁹ kob*/kapsül
Toplam mikroorganizma sayısı 5x10⁹ kob*/kapsül

*1 Kapsül ağırlık ortalaması 317mg'dir                                  **kob (cfu): Koloni oluşturan birim

YUKARI