nbtlife hc12

Türkiye’nin ilk ve tek oral kullanıma uygun, hidroksokobalamin formundaki B12 Vitaminidir. Her bir çiğneme/dilaltı tablette 2000 mcg hidroksokobalamin bulunur. Bu form, B12 Vitaminin vücutta depolanan formdur.

İçerik

  • İçindekiler: Vitamin B12 (Hidroksokobalamin) 2000mcg
  • Çiğneme Tableti Adedi: 30 Çiğneme Tableti
  • Hammadde Menşei: Türkiye

Kullanım

  • Günde 1 kez 1 Çiğneme Tableti

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

B12 vitamini nedir? Vitamin B12 İçeriğindeki kobalt minerali nedeniyle kobalamin olarak da bilinir. Vitamin B12 suda çözünebilen bir vitamin olmasına rağmen idrarla hemen atılmaz. Vitamin B12 vücutta az miktarda da olsa depolanabilir. Sağlıklı bir insanın karaciğerinde yaklaşık 2 mg ve diğer vücut bölgelerinde 2 mg olmak üzere toplamda 4 mg kadar depolanır. Depolanma miktarı düşük olduğundan dolayı günlük olarak alınması önerilir. Vitamin B12, hayvansal kaynaklı gıdalarda bulunur. Vitamin B12 insan vücudunda kalın bağırsak ve ince bağırsakta az miktarda sentezlenebilir. B12 vitamini enerji vitamini olarak adlandırılır ve vücudumuzda çok önemli işlevleri vardır.

Bileşen Adı Miktar/1 Tablet %BRD *
Vitamin B12 (Hidroksokobalamin) 2000µg 80.000

%BRD *: Beslenme Referans Değeri

YUKARI