nbtlife iyotic damla

Her damlasında 150 mcg iyot (potasyum iyodür) ve 50 mcg selenyum (L-Selenomethionine- 98% saflıkta aktif form) bulunan bir üründür. Tiroid bezinin hormon üretmesi için iyot gerekir. Tiroid yeterince iyot alamıyorsa, işini yapamaz. Selenyum, vücudun İyot'u kullanmasına yardımcı olmak için bir ortak faktör görevi görür. Selenyum, İyot ile alınabilecek en iyi takviyedir. Ayrıca, Selenyum tiroid için hayati bir mineraldir ve iyot kadar önemlidir. Bu yüzden ikisinin dengede olması istenen bir durumdur.

İçerik

  • İçindekiler: Gliserol (taşıyıcı), Deiyonize Su, Potasyum İyodat, L-selenometionin
  • Kapsül Adedi: 30 ml
  • Hammadde Menşei: Türkiye

Kullanım

  • Takviye edici gıda olarak oda sıcaklığındaki bir miktar su içerisine 1 damla (0,055 ml) damlatılarak kullanılması tavsiye edilir.

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

Tiroid bezinin hormon üretmesi için iyot gerekir. Tiroid yeterince iyot alamıyorsa, işini yapamaz. Selenyum, vücudun İyot'u kullanmasına yardımcı olmak için bir ortak faktör görevi görür. Selenyum, İyot ile alınabilecek en iyi takviyedir. Ayrıca, Selenyum tiroid için hayati bir mineraldir ve iyot kadar önemlidir. Bu yüzden ikisinin dengede olması istenen bir durumdur. Tiroid fonksiyon bozukluğu teşhisi konan birçok insanda iyot eksikliği vardır, ancak araştırmalar bazılarının önemli bir selenyum eksikliğine de sahip olabileceğini göstermiştir. Tiroid stabilitesini yeniden sağlamak için her iki açığı da tedavi etmek çok önemlidir. nbtlife iyotic’te iyot ve selenyum miktarları besin referans değerlerinde tutulmuştur (50 mcg selenyum iyotu metabolize etmek için yeterlidir). Bu sayede iyot miktarı artırılmak istense bile selenyum miktarı 200-250 mcg değerlerinin altında kalacaktır (Selenyum eksikliği, iyot eksikliği kadar yaygın değildir. O yüzden selenyum takviyesini fazla artırmaya çoğunlukla gerek yoktur).

Bileşen Adı Miktar/1 Damla %BRD *
İyot (Toz Formunda) 150 μg 100
Selenyum (Toz Formunda) 50 μg 90,9

%BRD *: Beslenme Referans Değeri

YUKARI