nbtlife mix12

Türkiye’nin ilk ve tek, plantcaps (ağızda eriyen kapsül) formunda olan ve içeriğinde, B12 vitaminin depo formu olan hidroksokobalamin (300 mcg) ve bio aktif formaları olan adenozilkobalamin (350 mcg), metilkobalamin (350 mcg), formlarını içerir. Biyoaktif metilkobalamin (hücre plazmasında) ve adenozilkobalamin (mitokondride) ve ayrıca hidroksokobalamin uzun süreli etkiler için depo özelliklerine sahip B12 formlarıdır. Her bir dilaltı kapsülde toplam 1000 mcg B12 Vitamini formları bulunur.

İçerik

  • İçindekiler: Izomaltuloz, magnezyum stearat, 5’-dezoksiadenosilkobalamin, Metilkobalamin, Hidroksokobalamin
  • Kapsül Adedi: 30 Kapsül
  • Hammadde Menşei: İspanya Kapsül

Kullanım

  • Günde 1 kez ağızda dağılan kapsül. Bu takviye edici gıda 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

Metilcobalamin, B12 vitamininin doğal, aktif bir koenzim formudur. Folik asit ile birlikte çalışır ve kanı, sinirleri ve DNA'yı koruyabilir. İnsan vücudunda, esas olarak hücrelerde ve merkezi sinir sisteminde bulunabilir. Homosisteinin metiyonine dönüştürülmesi ve folik asidin yeniden aktif hale getirilmesi sırasında koenzim olarak metilkobalamin gereklidir . Metilkobalamin olmadan, folik asit vücutta kullanılamaz bir formda bulunur ve etkili olamaz. Vücudumuzdaki B12 vitamininin ikinci biyoaktif koenzim formu adenozilkobalamindir. Hücrelerin enerji santrallerinde, mitokondride enerji üretiminde rol oynar ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunun bağımlı olduğu DNA sentezi için önemlidir. Merkezi sinir sisteminde, adenozilkobalamin sinir yollarını çevreleyen miyelin kılıflarının gelişimini destekler. Bilgilerin hızlı bir şekilde aktarılmasından sorumludurlar. Hidroksokobalamin (hidroksikobalamin olarak da bilinir), B12 vitamininin başka bir doğal formudur. Tüm B-12 formlarının en iyi depo etkisine sahiptir. Kanımızdaki tüm B12 vitamininin neredeyse yarısı hidroksokobalamindir. Vücutta, B12 vitamini, metilkobalamin ve adenozilkobalaminin iki biyoaktif koenzim formuna dönüşür. Doğrudan vücut tarafından kullanılabilen sadece iki formdur.

Etken Bileşen Adı Miktar/1Kapsül
Hidroksokobalamin 300 µg
Adenozilkobalamin 350 µg
Metilkobalamin 350 µg

YUKARI