nbtlife mix12

Türkiye’nin ilk ve tek, plantcaps (ağızda eriyen kapsül) formunda olan ve içeriğinde, B12 vitaminin depo formu olan hidroksokobalamin (300 mcg) ve bio aktif formaları olan adenozilkobalamin (350 mcg), metilkobalamin (350 mcg), formlarını içerir. Her bir dilaltı kapsülde toplam 1000 mcg B12 Vitamini formları bulunur.

İçerik

  • İçindekiler: Izomaltuloz, magnezyum stearat, 5’-dezoksiadenosilkobalamin, Metilkobalamin, Hidroksokobalamin
  • Kapsül Adedi: 30 Kapsül
  • Hammadde Menşei: İspanya Kapsül

Kullanım

  • Günde 1 kez ağızda dağılan kapsül. Bu takviye edici gıda 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur.

Açıklama

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

Detaylı Açıklama

Metilcobalamin, B12 vitamininin doğal, aktif bir koenzim formudur. İnsan vücudunda, esas olarak hücrelerde ve merkezi sinir sisteminde bulunabilir. Homosisteinin metiyonine dönüştürülmesi ve folik asidin yeniden aktif hale getirilmesi sırasında koenzim olarak metilkobalamin gereklidir. Vücudumuzdaki B12 vitamininin ikinci biyoaktif koenzim formu adenozilkobalamindir. Hücrelerin enerji santrallerinde, mitokondride enerji üretiminde rol oynar ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunun bağımlı olduğu DNA sentezi için önemlidir. Bilgilerin hızlı bir şekilde aktarılmasından sorumludur. Hidroksokobalamin (hidroksikobalamin olarak da bilinir), B12 vitamininin başka bir doğal formudur. Tüm B-12 formlarının içinde en iyi depo etkisine sahiptir. Kanımızdaki tüm B12 vitamininin neredeyse yarısı hidroksokobalamindir. Vücutta B12 vitamini, metilkobalamin ve adenozilkobalaminin iki biyoaktif koenzim formuna dönüşür.

Etken Bileşen Adı Miktar/1Kapsül
Hidroksokobalamin 300 µg
Adenozilkobalamin 350 µg
Metilkobalamin 350 µg

YUKARI